Strona zawiera opis działania hydromasażu, przedstawia główne korzyści wynikające ze stosowania mat z hydromasażem firmy Dr Frenkel

Przystawki do biczów wodnych, olejki i sole kąpielowe...

Zapraszamy do naszego punktu handlowego w Centrum Handlowym BlueCity

Zdjęcia urządzeń do hydromasażu
Mata z hydromasażem Normal
Mata z hydromasażem Super
Mata z hydromasażem Exclusive
Mata z hydromasażem Vario Jet
Mata z hydromasażem AllExclusive
Mata z hydromasażem MegaWhirl

Hydromasaż - opis urządzeń oraz zasada działania

Mata z hydromasażem Hydroterapia (wodolecznictwo, balneologia) to zabiegi uzdrawiające znane od wieków, uznawane zarówno przez medycynę tradycyjną jak i alternatywną. Polegają one na zewnętrznym zastosowaniu wody w celu zapobiegania i leczenia dolegliwości. W Polsce do niedawna tego typu kuracje dostępne były tylko w sanatoriach.
Teraz mam zaszczyt zaproponować Państwu niemiecką firmę Dr. FRENKEL, która już od 40 lat jest znanym europejskim producentem urządzeń do masaży, zarówno mechanicznych, jak również urządzeń do masażu wodnego z zastosowaniem ozonu.
Firma jest właścicielem wielu patentów wykorzystywanych w produkowanych urządzeniach. Przeznaczone są one głównie do użytku domowego oraz dla gabinetów odnowy biologicznej czy fitness klubów. Na rynku Polskim mamy przyjemność oferować Państwu najlepsze urządzenia do hydromasażu, kąpieli perełkowej i ozonoterapii Doktora nauk medycznych W.G. Frenkela Perlamed 9000 Computer Control.
Zestaw do hydromasażu składa się z urządzenia sterowanego pilotem i silikonowo-kauczukowej, bardzo wygodnej, miękkiej maty najnowszej generacji dostosowanej do budowy anatomicznej człowieka.
Sprzedajemy pięć rodzajów zestawów do masażu:
 • I - model ręczny (generator PERLAMED 9001)
 • II - model standardowy (generator ENERGY II)
 • III - model Futura Active
 • IV - model ze światłem relaksującym sterowany pilotem (Dream Bath 9002 CC)
 • V - model ze światłem relaksującym sterowany pilotem (generator Dream)

I)
II)
III)
IV)
V)
Do komputerów sterujących oferujemy następujące rodzaje mat masujących:

mata ozonowa normal mata ozonowa super mata ozonowa exclusive mata ozonowa Vario Jet mata ozonowa AllExclusive mata ozonowa MegaWhirl

Zasada działania maty masującej

Matę zaopatrzoną w przyssawki zapobiegające przesuwaniu się wkładki umieszczamy w wannie, a urządzenie sterujące, które podaje (z regulowaną siłą) i podgrzewa (aby nie wyziębiać przedwcześnie kąpieli) powietrze oraz może wytwarzać ozon, wieszamy lub stawiamy poza wanną. Do wkładki w wannie dochodzi tylko powietrze, na Państwa życzenie wzbogacone ozonem. Ozon wykorzystywany jest jako środek antyseptyczny, o silnych właściwościach bakterio-, grzybo- i wirusobójczych, m.in. w terapii trudnych do zagojenia ran, oparzeń, odleżyn i owrzodzeń oraz innych licznych chorobach skóry.

Hydromasaż jest również doskonały na:

 • schorzenia kręgosłupa
 • bóle reumatyczne
 • zaburzenia krążenia
 • bezsenność
 • choroby układu oddechowego
 • choroby narządów ruchu
 • zmęczenie, stresy, napięcia nerwowe...
 • w kosmetyce - zwalczanie nadwagi i cellulitisu
W celu zwiększenia działania terapeutycznego kąpieli można dodawać: olejki eteryczne, sole, zioła i wody mineralne. (Nie wolno tego robić w wannach z wbudowanym hydromasażem -olejki, sole i zioła zostawiają osady, które mogą uszkodzić pompę i inne elementy wyposażenia. Dlatego producenci wanien z hydromasażem zalecają aby: "wykąpać się przed wejściem do wanny...").
zapach olejków ma m.in. działanie relaksujące, redukuje stres, depresję, poprawia pamięć, wzmaga odczucia seksualne i zapewnia zdrowy sen. Ekstrakty ziół i olejków wnikając w skórę ujędrniają ją, leczą schorzenia dróg oddechowych, działają na układ krążenia, trawienia i korzystnie wpływają na psychikę człowieka.


ścięgno główne
szyjne kręgi kręgosłupa
pas barkowy
staw barkowy
kręgi odcinka piersiowego
mięśnie grzbietu
odcinek lędzwiowy
boczne mięsnie tułowia


kości krzyża
staw biodrowy, nerw kulszowy
staw kolanowy

mięsień podudzia


staw skokowy

Zalety hydromasażu:

wanna z hydromasażemUrządzenie do kąpieli perełkowej, hydromasażu i ozonoterapii Dr Frenkela może być stosowane niezależnie od wieku. Dla małych dzieci to świetna zabawa i ogromna przyjemność, a jednocześnie lepszy sen i większa odporność, dla starszych lepsza koncentracja i sprawność fizyczna. Dla młodzieży i dorosłych to możliwość poprawienia swojej kondycji dzięki masażom sportowym, odprężenia dzięki programom relaksującym, znakomitej pielęgnacji skóry i całego ciała. Jest to również znakomita profilaktyka przed schorzeniami kręgosłupa, układu kostno-stawowego i układu krążenia. Dla osób starszych lub schorowanych to znakomita pomoc w leczeniu wielu chorób.
Podczas kąpieli z wykorzystaniem hydromasażu, dzięki obecności aktywnego tlenu, skóra jest bardziej podatna na wnikanie w nią odżywczych substancji.